Rozhovor s novým trenérem Milanem Bláhou
Mohl by ses fanouškům TJ Slovan Vesec krátce představit?
Troufnu si říct, že pro zdejší fanoušky nebudu neznámou tváří, jelikož přímo ve Vesci bydlím a když byla možnost,tak jsem fotbalové zápasy ve Vesci navštěvoval.
Jaká byla tvoje první reakce, když přišla nabídka trénovat právě Vesec?
Po konci ve Frýdlantu jsem si chtěl od trénování do léta odpočinout. Začátkem ledna mě však oslovil předseda klubu Pepa Háza, zda bych nebyl ochotný vypomoci ve Vesci. Právě Pepa a to, že to mám prakticky za barákem rozhodlo o tom, že jsem teď tady.
Působil jsi jako trenér v Doubí, Krásné Studánce a Frýdlantu – v čem byly tyto štace jiné?
V Doubí jsem působil ještě jako hráč a dělal tam první trenérské krůčky. Ale je to už dá se říct pravěk ? Dlouhodobě mi v Liberci chybí nejvyšší krajská soutěž a dle mého názoru by se právě v Doubí vzhledem k infrastruktuře měla hrát. Studánka mi přirostla k srdci, tam to bylo takové domácí prostředí,kde všichni táhli za jeden provaz, což ve finále přineslo i výsledky. Dodnes se tam rád vracím a mám tam mnoho přátel, včetně současných trenérů, kterým přeji jen to nejlepší. Ve Frýdlantu to bylo těžké prostředí,tam ta atmosféra kolem celého klubu nebyla dobrá. Asi bych nějaké věci zpětně udělal jinak, ale nemá smysl se hrabat v minulosti. Ty výsledky prostě dlouhodobě nebyly podle představ a jsem zvědavý, jakým směrem se teď klub bude ubírat dál.
Jaký si měl první dojem z kabiny a hráčů?
Fotbalová kabina je všude podobná. S klukama se teprve vzájemně poznáváme. Věřím, že to bude fungovat.
Jaký fotbal chceš, aby Vesec hrál?
Myslím, že tan kádr není tak špatný, aby byl předposlední v tabulce. Problém vidím v tom, že nás moc není. Každopádně budu chtít týmu vtisknout řád a organizaci.
Jaké máš cíle pro jarní část sezony?
Určitě se chceme posunout někam do středu tabulky a mít z fotbalu radost.
